Biografia i ciekawostki o Hugh Laurie

Hugh Laurie a właściwie James Hugh Calum Laurie, urodził się 11 czerwca 1959 roku w Oksfordzie. W 2004 roku wcielił się w rolę głównego bohatera serialu telewizji FOX – Dr. Housa. Specjalnie dla tej roli nauczył się mówić z czysto amerykańskim akcentem. Trud, który włożył w przygotowanie do roli nie poszedł na marne. Dwukrotnie – w 2006 i 2007 został nagrodzony Złotym Globem. Zaś w 2005 i 2006 otrzymał nagrodę Saturn w kategorii najlepszy aktor seriau dramatycznego. Jest autorem powieści Sprzedawca broni, która przez wiele tygodni po wydaniu nie schodziła z pierwszych miejsc list bestsellerów.

Życie osobiste Hugh Laurie

Ojciec Hugha był wioślarzem, w 1948 zdobył złoty medal olimpijski. Po pewnym czasie skończył karierę sportową i oddał się medycynie. Przez wiele lat był lekarzem rodzinnym. Hugh także rozważał medycynę, ale ostatecznie zdecydował się na archeologię i antropologię.

Hugh Laurie ma dwóch synów – Charlesa i Williama oraz córkę Rebeccę.

Ma 189 cm wzrostu, jest ateistą, jest wokalistą w charytatywnej grupie Band From TV. Hugh Laurie jest bardzo uzdolniony muzycznie – gra na pianinie, gitarze, saksofonie, bębnach i harmonijce.