Cudowny Chłopak – recenzja filmu dostępnego na Netflix

Film, który możemy obejrzeć na netflixie ,,Cudowny chłopak ” powstał w roku 2017, a premiera odbyła się 19 stycznia 2018 r. Opowiada on o chłopcu który  urodził się z zdeformowaną twarzą. Auggie ma starszą siostrę Vie. Chłopca  uczyła mama w domu, aż do pewnego czasu. Rodzice w końcu postanowili zapisać syna do szkoły. Dla chłopca nie było łatwo przyzwyczaić się do chodzenia do szkoły, bo przecież do piątej klasy uczył się w domu. Jednak chłopiec miał bardzo obszerną wiedzę. Uwielbiał fizykę. Początki w szkole były trudne, rówieśnicy śmiali się z jego twarzy,  mówili na niego „ zaraza”.  Chłopiec w ostatnie dni wakacji odwiedził szkołę.

Dwóch kolegów Jack i Julian  oraz koleżanka  Charlotte oprowadzili Auggiego po szkole. Pierwszego dnia chłopiec czuł się nieswojo, zdjął   z twarzy swój „kask”.  W kolejnych dniach Aggie zaczął  rozmawiać z Jackiem,  nawet można powiedzieć, że się zaprzyjaźnili. Spotykali się po lekcjach, robili wszystko razem, wzięli udział w konkursie gdzie zdobyli 1 miejsce. Jednak nadszedł Hallowen – dzień przebierania się. Aggie przebrany przyszedł do szkoły ale… Usłyszał jak jego najlepszy przyjaciel mówił do swoich kolegów „ na jego miejscu  „gdybym tak wyglądał to bym się chyba zabił ”. Chłopak przez  najbliższe tygodnie ignorował Jacka. Via na swoje 3 urodziny jako życzenie wypowiedziała „chcę braciszka”. Gdy Aggie się urodził rodzice poświęcili się mu jak tylko mogli, mama rzuciła studnia, i opiekowała się synem w domu.  Zawsze razem z tatą powtarzali dla Vii, że ją kochają i cieszą się ,że mają tak wyrozumiałą córkę. Via miała przyjaciółkę Mirindę, były jak siostry. Mirinda w wakacje wyjechała na kolonie i gdy już wróciła unikała swojej przyjaciółki. Via nie wiedziała czemu tak się stało.

Pewnego dnia postanowiła zapisać się na zajęcia z aktorstwa, tam poznała chłopaka.  Mirinda była bardzo zżyta z Aggiem i w święta postanowiła do niego zadzwonić, aby złożyć życzenia i zwyczajnie z nim pogadać. Po pewnym czasie dziewczyny znów zaczęły się przyjaźnić. Aggie dał dla Jacka szanse na wyjaśnienie tego co powiedział w Hallowen. Wszystko wróciło do normy, mama napisała pracę magisterską, skończyła studia, koledzy przestali bać się w szkole Aggiego.

Film ,,Cudowny chłopak ” jest bardzo mądry i warto go obejrzeć.Można wielu rzeczy nauczyć się z tego filmu np: to, że wyglądamy inaczej to nie znaczy, że jesteśmy inni. Jednak Aggie był bardzo orginalny ,bo takich jak on możemy już nigdy nie spotkać. Aktorzy, którzy zagrali w filmie wykonali swietną robotę. Jacob Tremblay jako Aggie zagrał idealnie swoją rolę . Był małym chłopcem i mimo tego, że niektóre sceny wymagały nieco większego pokazania emocji i uczuć to chłopiec sobie idealnie poradził. Filmową siostrę Aggiego zagrała Jzabela Vidovic.

Dziewczyna mimo młodego wieku odegrała swoje kwestie bardzo ciekawie, była bardzo dobrym przykładem starszej siostry . Filmowymi rodzicami byli Owen Wilson  oraz Julia Roberts .Są to doświadczeni aktorzy, którzy grają w filmach dla dzieci ale również i dla dorosłych, a wiec zagranie dla nich w  filmie ,,Cudowny chłopak ” nie było wyzwaniem. Muzyka w filmie była dobrana odpowiednio do każdej sceny. Pomagała odczuć osobie oglądającej  smutek, szczęście oraz wiele innych emocji zagranych w poszczególnych scenach. Utwory zostało idealnie zaśpiewne przez ich twórców, a więc muzycy zadbali o komfort podczas oglądania. Osoby które obsługiwały się kamerami były doświadczone i przez to mogliśmy zobaczyć świetnie nagrany obraz. Charakterystyka bohaterów a szczególnie Auggiego była trudna do wykonania, ale osoby zajmujące się tym poradziły znakomicie. Były to panie które są doświadczone w tej dziedzinie i dla  nich zrobić charakteryzacje chłopca nie było wyzwaniem.

Film ma momenty smutne, ale również i wesołe. Smutne między innymi było to, że Auggie miał zdeformowaną twarz i przez to śmiali  się z niego w szkole,  ale było też wesoło np: wycieczka klasowa pod koniec roku. Scenariusz został napisany został przez Stephena Chbosky, Jacka  Thorne i Stevena Conrad. Mężczyźni napisali świetny scenariusz. Napisany był on zrozumiale dla młodszych oglądaczy. Dialogi nie były skomplikowane wiec łatwo można było zrozumieć przekaz niektórych scen. Wnętrza były dobrane odpowiednio, dom był przytulnie zaprojektowany. W filmie możemy podziwiać ładne widoki. Film mi się bardzo podobał i dużo z niego wyniosłam, ale przede wszystkim to, że powinniśmy być dobrym przykładem dla młodszego rodzeństwa.

Ocena Filmu: 10/10     

autor recenzji: Julia Szczesna