Jak skutecznie odstraszyć myszy z domu, biura, budynku gospodarczego?

Myszy to gryzonie, które mogą wyrządzić wiele szkód. Najczęściej bytują w piwnicach lub garażach, jednak zdarza się, że chcą wejść do domu, biura czy pomieszczenia gospodarczego. Ich obecność nie jest wyrazem braku higieny, ale pozbycie się niechcianych gości może sprawić niemałą trudność. Jak skutecznie je odstraszyć?

Czego boją się myszy? Domowe metody

Myszy najczęściej wchodzą do pomieszczeń jesienią lub zimą, czyli wtedy, gdy na dworze robi się chłodno. Niemniej jednak niechciany lokator może pojawić się o każdej porze roku, a jego przepędzenie sprawia niemałe kłopoty. W pierwszej kolejności najczęściej sięgamy po domowe sposoby odstraszania myszy. Należą do nich:

  • rozkładanie saszetek zapachowych z miętą, lawendą, rumiankiem czy dziewanną,
  • pryskanie strategicznych miejsc lakierem do włosów,
  • wykładanie folii aluminiowej w miejscach bytowania myszy,
  • rozstawianie trutek na gryzonie. Domowe sposoby, choć łatwe w zastosowaniu, nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Myszy bardzo szybko znajdują inne miejsca, w których nie ma potencjalnych odstraszaczy. Niestety, trwałe wyeliminowanie myszy domowymi metodami jest trudne, zwłaszcza jeśli gryzonie te zadomowiły się u nas na dobre.

Jak skutecznie odstraszyć myszy?

Odstraszanie myszy to trudne, lecz nie niemożliwe do wykonania zadanie. Warto jednak skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doskonale wiedzą, czego nie lubią gryzonie. Opracowali oni specjalistyczny odstraszacz myszy, który można umieścić w domu, biurze czy pomieszczeniu gospodarczym. Odstraszacz oferuje firma Viano, której rozwiązania pozwalają skutecznie pozbyć się myszy. Odstraszacz warto też kupić w celach prewencyjnych. Jeśli:

  • myszy już kiedyś się u nas zadomowiły,
  • mieszkamy przy lesie, polu lub łące,
  • podejrzewamy, że w naszym domu mieszka mysz,
  • nie wyobrażamy sobie wizyty tego gryzonie w mieszkaniu, to odstraszacz z pewnością nam się przyda. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które można ustawić w dowolnym miejscu. Jest w pełni bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt domowych- psów czy kotów.

Odstraszacz myszy- i po problemie!

Odstraszacz myszy to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się gryzoni. Domowe metody mogą okazać się nieskuteczne, przez co dalej będziemy zamieszkiwać z myszami. Warto pamiętać, że gryzonie te powodują zniszczenia, mogą też przenosić choroby. Jeśli tylko zauważymy lub mamy podejrzenie, że w naszym domu mieszka mysz, warto uruchomić urządzenie, jakim jest odstraszacz. Dzięki niemu pozbędziemy się myszy bez potencjalnie niebezpiecznych trutek czy pułapek.