Pielęgnacja trawnika po zimie

Zadbany i zielony trawnik jest zawsze ozdobą każdej posesji, ogródka i ogrodu. Niestety nie zawsze możemy cieszyć z równo przyciętej, gęstej murawy. W okresie zimowym trawnik podlega działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych, co sprawia, że jego kondycja nie jest już taka sama, ponieważ może ulec poważnym uszkodzeniom. Jak go pielęgnować, żeby przywrócić mu dawną świetność? Oto kilka wskazówek.

Jak pielęgnować trawnik po zimie?

Okres zimowy to czas kiedy trawnik może ulec uszkodzeniom mrozowym i trawa może na przemian zamarzać i odmarzać. To powoduje, że darń może usychać i pojawi się pleśń śniegowa, co jest poważną chorobą trawnika, objawiającą się białym nalotem na jego powierzchni, który może przechodzić w brunatne plamy. Należy pamiętać, że prace pielęgnacyjne najlepiej rozpocząć gdy śnieg całkowicie stopnieje, a ziemia nie będzie zamarznięta. Pierwszą czynnością jest dokładne wygrabienie trawnika z obumarłych, pożółkłych roślin i chwastów. Można to zrobić za pomocą grabi lub w przypadku większej powierzchni użyć specjalnego urządzenia – wertykulatora. Następnie należy przeprowadzić aeracje czyli nakłuwanie darni kolcami w celu dotlenienia trawnika, a następnie przeprowadzić wałowanie, które pozwoli na dociśniecie darni do podłoża. W przypadku gdy na trawniku pojawiają się puste miejsca należy podsypać je ziemią i torfem, i na tak przygotowane podłoże wysiać darń. Bardzo istotnym elementem pielęgnacji są nawozy do trawników, które szybko doprowadzą je do stanu idealnej kondycji.

Dlaczego warto stosować nawozy do trawników?

To produkty niezbędne w prawidłowej pielęgnacji trawników, ponieważ posiadają w swoim składzie wiele cennych składników pokarmowych, potrzebnych do wzrostu darni. Naturalne nawozy mineralno-organiczne zapewniają dopływ niezbędnych substancji odżywczych i pielęgnacyjnych, dzięki czemu trawnik staje się soczyście zielony, bujny i piękny, a gleba jest dogłębnie odżywiona. Takie produkty zawierają zbilansowaną kompozycję składników podstawowych oraz składniki dodatkowe. Najlepszej jakości nawozy do wszystkich rodzajów trawników znajdują się w ofercie Protect Garden. Sprawdź – https://protect-garden24.pl/pl/c/Nawozenie/22

Jakie są zalety naturalnych nawozów mineralno-organicznych?

To produkty, które są bezwonne i niepylące, co sprawia, że są bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie zawierają w swoim składzie szkodliwych substancji, dzięki czemu mogą korzystać z trawnika dzieci i zwierzęta, nawet zaraz po aplikacji nawozu na murawę. Bardzo cenną zaletą jest długi okres działania, bo aż do 100 dni następuje powolne rozkładanie składników.

Dzięki wykorzystaniu tego rodzaju nawozów gleba jest odżywiona, a murawa zdrowa i o pięknej, ciemnozielonej barwie.