Czego oczekujemy od programów rozrywkowych typu „Mam talent”? A raczej, czego oczekuje od takich programów przeciętny widz? Oczywistym jest, że im większy show, tym większą liczbę osób przyciągnie przed ekrany telewizorów. Mało kogo bawi już oglądanie po raz kolejny osoby, która może pochwalić się talentem wokalnym i stoi na środku sceny, kiwając się w takt muzyki i nucąc coś pod nosem.
Występy taneczne w Mam Talent
Jeśli jednak przyprowadzi ze sobą na przykład zespół taneczny, który zaprezentuje oszałamiającą choreografię na przykład wśród ogni, wtedy na pewno przeciętnemu widzowi występ spodoba się bardziej. Istnieje jednak ryzyko, że jurorzy stwierdzą, że ów zespół nie jest tylko dodatkiem, ale odwraca uwagę od samego śpiewającego, a to może się dla niego nie skończyć zbyt dobrze. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Trzeba jakoś wypośrodkować wszystkie elementy występu i znaleźć zloty środek, bo przecież ważna jest zarówno sympatia widzów wysyłających SMS-y jak i głosujących jurorów.
Oczywistym jest, że wszystkich najbardziej zachwycą występy niebezpieczne, podczas których uczestnik balansuje na granicy ryzyka. Taki widowiskowy występ ma zdecydowanie większe szanse na zdobycie uznania niż nawet lepiej dopracowany, ale bez efektów specjalnych. Takie niestety są prawa show biznesu i nikt na to niczego nie poradzi. Jeśli już mamy jakiś talent i wybieramy się na casting aby tam go zaprezentować – pamiętajmy o odpowiedniej oprawie występu, która może czasami uratować naszą sytuację. Nawet, jeśli nasz talent nie jest na światowym poziomie.