Alkomaty Alcofind – nowa generacja urządzeń pomiarowych

Alkomaty Alcofind to funkcjonalne urządzenia pomiarowe, które wyposażone są w elektrochemiczne sensory zapewniające maksymalną dokładność i niezawodność. Marka ta działa na polskim rynku już od ponad 15 lat, w trakcie których oferowane przez nią modele stale ewoluują.

Alcofind – ogólna charakterystyka alkomatów

Alkomaty marki Alcofind wyróżniają się dużą niezawodnością i dokładnością pomiaru. Jest to zasługą profesjonalnych sensorów DAS-15, które wychwytują z powietrza cząsteczki alkoholu. Urządzenia tej firmy charakteryzują się dużą powtarzalnością przeprowadzonych badań. Oznacza to, że ich czujniki pomiarowe zachowują swą dokładność nawet po wykonaniu kilkuset pomiarów. Zastosowane w nich sensory to profesjonalne przetworniki danych, które (w przypadku niektórych modeli) mogą być automatycznie diagnozowane przez urządzenie.

Łatwość i przejrzystość pomiaru

Alkomaty Alcofind łączą w sobie jakość profesjonalnych, służbowych urządzeń pomiarowych i funkcjonalnych rozwiązań dla „zwykłego Kowalskiego”. Charakteryzuje je bardzo prosta obsługa. Dane wyświetlane są na kilkucyfrowych, przejrzystych wyświetlaczach LED, które zapewniają dokładny odczyt danych takich jak:

  • poziom alkoholu w wydychanym powietrzu,
  • aktualny czas,
  • numer porządkowy

Urządzenia pomiarowe Alcofind są dostępne wraz z zestawem ustników wielorazowych, których montaż jest bardzo prosty. Dzięki temu użytkownik nie musi za każdym razem wymieniać używanego ustnika.

Oszczędność energii

Każdy alkomat Alcofind zasilany jest za pomocą zestawu standardowych baterii. Dzięki temu jego użytkownik nie musi posiadać dodatkowej ładowarki sieciowej. Niewielkie zużycie energii to kolejna, ważna cecha tych urządzeń. W przypadku pozostawienia włączonego alkomatu przez użytkownika przyrząd wyłączy się automatycznie. Zastosowanie energooszczędnego wyświetlacza LCD pozwala maksymalnie wydłużyć czas pracy na baterii. Co ważne, w razie potrzeby wymiana ogniwa trwa zaledwie chwilę i nie powoduje utraty zapisanych wcześniej danych.

Sprzęt dostosowany do użytkownika

Alkomaty koreańskiej firmy Alcofind są zaprojektowane tak, aby korzystanie z nich było wygodne i bezpieczne. Urządzenia posiadają licznik przeprowadzonych testów, wytrzymałą obudowę, rozbudowaną pamięć, a także alarm dźwiękowy, który ostrzega o przekroczeniu poziomu dopuszczalnej ilości alkoholu. Niektóre modele posiadają też licznik kalibracji, który informuje użytkownika o pozostałej liczbie pomiarów.

Alkomat Alcofind to urządzenie pomiarowe, które dla własnego dobra powinien mieć przy sobie każdy, dla kogo bezpieczeństwo i odpowiedzialność są najważniejsze.