Red – Pieces

Muzyka spokojna, którą można puścić, aby rozbrzmiewała w słuchawkach, gdy my potrzebujemy dać upust naszym myślom. Muzyka, która nie tylko przyniesie spokój myślom, ale i ukoi duszę po ciężkim dniu. Dokładnie do takiej muzyki można zaliczyć zespół Red. Niech was nie zwiedzie fakt, że jest to grupa muzyczna, który wykonuje rock chrześcijański. Ich muzyka jest naprawdę wyjątkowa i sprawia przyjemność. Jednym z kawałków, które znalazły się na mojej liście jest piosenka o tytule „Pieces”. Jest tak spokojna, a jak wiemy każdy czasami potrzebuje spokojnej muzyki. Nie sposób ciągle słuchać mocnego rocka, czasami każdy z nas potrzebuje chwili z właśnie taką muzyką.

Grupa muzyczna Red ma na swoim koncie już 4 albumy studyjne, ale przyznam bez bicia, że znam tylko kilka ich piosenek. Właściwie to na pewno przesłuchałam więcej, ale tylko kilka znalazło się na mojej liście.

„Wtedy zobaczę twoją twarz. Wiem, że ostatecznie jestem twój. Odnalazłem wszystko, co myślałem, że zgubiłem wcześniej. Wzywasz me imię. Przybywam do ciebie w kawałkach, więc możesz znów odbudować mnie jako całość.”

Nawet ich teksty są niesamowite. Oczywiście można w nich odnaleźć religijne odniesienia, ale czy to ważne, gdy mamy do czynienia z tak wspaniałą muzyką?