Romantycy Lekkich Obyczajów

Czasami czujemy taką potrzebę, aby na naszej liście muzycznej znalazły się piosenki bardzo romantyczne, których zarówno melodia jak i tekst przemawiałaby za tym, że są właśnie romantyczne. Piosenki romantyczne, czyli takie traktujące o miłości są w repertuarze większości zespołów. Dziś prezentujemy piosenki o miłości zespołu o nazwie Romantycy Lekkich Obyczajów. Zauroczyłam się od pierwszego przesłuchania w ich kawałku o tytule: „Poznajmy się”. Szczerze to nie jestem w stanie określić tego, dlaczego właśnie ta piosenka jest tak niezwykła, że był okres, w którym słuchałam tylko i wyłącznie jej, ale ma w sobie coś, co przyciąga mnie do niej i nie pozwala wyrzucić jej z głowy. Czasami warto przedrzeć się przez stado miernoty, aby trafić na taką polską perełkę.

Poznajmy się – ja nazywam się samotność. Zaśpiewaj ze mną jakbyś była drugą zwrotką. Przeżyjmy coś – tak głupiego jak ta prośba. Zmieńmy tak świat byśmy mogli w nim pozostać. Już lepiej nam, już lepiej nam.

Kawałek „Poznajmy się” jest zdecydowanie rewelacyjny i warty uwagi oraz tego, aby pojawić się na mojej liście muzycznej wyśmienitych kawałków, która jest widoczna po prawej stronie.

Jednak akurat w przypadku tego zespołu nie tylko ta piosenka jest warta mojej i waszej uwagi. Są także inne kawałki, które warto przesłuchać, takie jak: Niby statek, Panienko ma, Balkonowa piosenka, Być wolnym słowem i wiele innych.

Zespół powstał w 2011 roku i życzę mu, aby istniał na naszej polskiej scenie muzycznej jak najdłużej.