Stereophonics – Graffiti on the train

Zdarza wam się znaleźć przypadkiem świetną piosenkę, która od pierwszego brzmienia przykuje waszą uwagę? Szczególnie wtedy, gdy zupełnie się tego nie spodziewamy. Właśnie tak było w przypadku Stereophonics – Graffiti on the train, kiedy to słuchałam radia i ta muzyka zadźwięczała mi w uszach słowami „będę cię nawiedzać przez kolejnych kilka tygodni”. Gdyby nie radio pewnie nigdy bym nie poznała zespołu Stereophonics, tak wiem, wstyd.

Pioseka Stereophonics – Graffiti on the train w poprzednim tygodniu nosiła miano „Kawałka tygodni a” i pojawiła się oczywiście na TOP liście muzycznej, na której znajdują się tylko i wyłącznie świetne kawałki, które muszą pojawić się na niesamowitej liście każdego wielbiciela muzyki. Racja, o gustach się nie dyskutuje, ale te kawałki są ponad to.

Skąd właściwie pochodzi ten zespół i dlaczego stał się tak sławny? Przyznam, że nie miałam jeszcze okazji przesłuchać innych kawałków w ich wykonaniu, ale na pewno nadrobię te zaległości dziś wieczorem.

Stereophonics pochodzi z Walii i został założony w 1992 roku. No nieźle, tyle lat, a ja dopiero go poznałam. A może dopiero go uwielbiłam, a znałam już wcześniej? Niestety nie mam na tyle informacji, aby odpowiedzieć na to pytanie. Poniżej znajdziecie kawałek Stereophonics – Graffiti on the train oraz jedną przypadkowo wybraną nutkę!