Barney Stinson i Matt Kuhn – Kodeks Bracholi

Książka, która zrobiła furorę w serialu, a w rzeczywistości także została wydana przez bohateroa serialu – Barney Stinson i Matta Kuhn, który jest scenarzystą i producentem serialu „Jak poznałem waszą matkę”. Książka o tytule „Kodeks Bracholi” pojawiała się w serialu wiele razy. Zawsze, gdy Barney Stinson potrzebował potwierdzania swoich zasad „bracholskich”, czyli brachów, braci, kumplów. Aż nastał dzień, w którym to książka pojawiła się także na półkach księgarni amerykańskich, aby następnie zawitać w Polsce. Na okładce pojawia się informacja, że jest to bestseller New York Timesa. Książka nie jest droga, bo kosztuje zaledwie 29,95 zł w Empiku, a skusiłam się na nią, ponieważ jestem po prostu oddaną fanką serialu. Myślę, że większość osób zrobiło to z tego samego powodu. Jakie między innymi reguły i zasady pojawiają się w książce? Należy pamiętać, że wszystkie reguły i prawa kodeksu, który pojawiały się w serialu, są zawarte także w tej książce.

„Artykuł 47. Brachol nigdy nie ubiera się na różowo. Nawet w Europie”.

„Artykuł 93. Brachole nie gadają do siebie po francusku.”

To są przykłady krótszych artykułów, ale wiedzcie, że istnieją w książce także bardziej rozbudowane prawa kodeksu. Zaś na stronie z dedykacją można zobaczyć taki napis: „Dla mnie, najlepszego Brachola, jakie znam.”

Książka jest zatem idealna do postawienia na półce dla fana serialu, a sprawdzi się także świetnie jako prezent. Polecam!