Carlos Ruiz Zafon – Cień wiatru

Książka, która ma wszystko, czego potrzebujesz od dobrej literatury? Wydaje Ci się, że taka w ogóle nie istnieje? Nic bardziej mylnego. Oczywiście ciężko trafić na taką książkę i na pewno nie będzie tak, że przypadnie ona każdemu do gustu, ale wierzcie mi lub nie, że „Cień wiatru”, którą napisał Carlos Ruiz Zafon jest właśnie taką książką. Przeczytałam ją tylko raz, stoi na mojej półce i za każdym razem, gdy spoglądam na jej grzbiet mówi do mnie „weź mnie jeszcze raz”. Na pewno jeszcze ulegnę jej wezwaniom, ale tymczasem radzę wam, abyście po nią koniecznie sięgnęli, bo zdecydowanie miło się zaskoczycie.

Ta książka to pozycja dla wielbicieli literatury z każdego gatunku. Jest w niej romans, kryminał, dramat, sentyment dawnych czasu i pożądanie nowych. Na 516 stronach została zawarta cała istota życia i namiętności, pożądania i wiedzy, którą każdy chciałby zgłębić dla siebie.

Podsumowując – rzadko tak pozytywnie opiniuję jakąkolwiek książkę, nawet mistrza Stephena Kinga, ale „Cień wiatru” – Carlos Ruiz Zafon, to zdecydowanie pozycja, która zasługuje na tak pozytywne komentarze i moje uwielbienie. Nie jestem żadnym znawcą literatury, a zwyczajnym, szarym miłośnikiem. Jeśli książka trafia głębiej i powoduje coś więcej, niż zmęczone oczy, to pojawia się na półce wyśmienitości.