Co zwiedzać na Mazurach?

Warmia i Mazury, nazywane nie bez powodu Krainą Tysiąca Jezior, to jeden z piękniejszych regionów naszego kraju. Bez względu na porę roku przyjeżdżają tu tysiące Polaków, ale także zagranicznych turystów spragnionych kontaktu z naturą, widoku czystej tafli jeziora, czystego nieba oraz pełnych ciekawych okazów roślin oraz zwierząt lasów. Nocleg na Mazurach to prawdziwa przyjemność – możliwość kontemplowania piękna przyrody zarówno za dnia, jak i wieczorem, ale także zwiedzania licznych zabytków oraz uprawiania sportów wodnych. W tym miejscu z pewnością nie może być mowy o nudzie – zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą tutaj moc atrakcji dla siebie.

Jabłoń Lake Resort to urokliwe miejsce przeznaczone na komfortowy nocleg na Mazurach. Nowocześnie urządzone pokoje, regionalna kuchnia w tutejszej restauracji, widok na jezioro oraz otaczający resort las to tylko niektóre z atutów tego miejsca. Sprawiają one, że co roku coraz więcej osób przybywa na Warmię i Mazury, od razu zakochując się w tym wyjątkowym regionie. Więcej informacji na temat pobytu w obiekcie można znaleźć pod adresem: https://jablon-resort.pl/.

Warto jednak zauważyć, że Kraina Tysiąca Jezior to nie tylko piękno natury. Nie brakuje tutaj licznych zabytków, które niewątpliwie zainteresują zarówno dorosłych, jak i młodzież, a także najmłodszych. Przede wszystkim jest tutaj sporo budowli o charakterze sakralnym, które przyciągają tłumy pielgrzymów – Święta Lipka czy Gietrzwałd to tylko niektóre z nich. Na uwagę zasługują również wiadukty kolejowe w Stańczykach. Pierwszy z mostów wybudowano w latach 1912-1914, a ich widok naprawdę robi wrażenie. Mosty mają długość około 200 metrów, natomiast wysokość – 36 metrów. Innym ciekawym miejscem jest Twierdza Boyen znajdująca się w malowniczej miejscowości, jaką jest Giżycko. Twierdza została wybudowana w latach 1844-1856 na polecenie króla Prus – Fryderyka Wilhelma IV. Obecnie odbywają się tutaj liczne imprezy kulturalne oraz rekonstrukcje historyczne.
Będąc na Warmii i Mazurach nie można pominąć bunkrów niemieckich z okresu II Wojny Światowej w Mamerkach oraz Wilczym Szańcu, a także gotyckich zamków (na przykład w Nidzicy).

Czyste powietrze, owiane nutką tajemnicy lasy pełne dobrodziejstw natury, sprzyjające długim kąpielom jeziora, zabytki o bogatej historii, możliwość uprawiania różnorodnych sportów, a także moc atrakcji – to właśnie czeka na turystów przybywających do Krainy Tysiąca Jezior, która zachwyca nie tylko latem, ale także wiosną, jesienią, a nawet zimą.