Dan Brown – Kod da Vinci

Książka, która zachwyca. Książka, która czaruje. Książka, która trzyma w napięciu od pierwszej kartki. Właśnie taką książką jest „Kod Leonarda da Vinci” – Dan Brown. Książka stała się jeszcze bardziej popularna dzięki fantastycznej ekranizacji, która podbiła świat kinematografii w 2006 roku. Tom Hanks wcielił się w postać Roberta Langdona i zrobił to wyśmienicie. Zdecydowanie jest to pozycja, którą warto mieć na półce. Można do niej wracać w chwilach, gdy sentyment złapie nas za kostkę.

Książka wzbudziła wiele kontrowersji w każdym świecie. Nawet polski Episkopat wydał oficjalne oświadczenie, w którym to skrytykował książkę Dana Browna jakoby miałaby zawierać fałszywe twierdzenia teologiczne i historyczne. A to mi niespodzianka, że książka fikcyjna nie jest oparta na autentycznych wydarzeniach! Księża musieli się bardzo zaskoczyć.

Powstało także ok. 10 książek o książce Dana Browna. „Specjaliści” zwęszyli sposób na łatwy pieniądz i w swoich „naukowych” książkach opisywali wszystkie historyczne i teologiczne poglądy zawarte w książce.

Mimo wszystko, a raczej właśnie dzięki temu wszystkiemu książka Dana Browna powinna pojawić się na półce każdego wymagającego czytelnika. Od jej wydania minęło już 9 lat, a mimo wszystko nadal budzi we mnie ciekawość i chęć sięgnięcia po nią.