Dawka kultury na powierzchni ściany? Tak, to realna opcja!

Przyzwyczailiśmy się do tego, że kultura kojarzy nam się raczej z książkami, wizytami w kinie, teatrze czy filharmonii niż z aranżacją wnętrz. Okazuje się jednak, że i tutaj możemy spotkać się z jej przejawami. O czym konkretnie mowa? Są takie naścienne dekoracje, dzięki którym możemy przemycić sporą dawkę kultury do naszych wnętrz, czując się jakoś…wznioślej, lepiej, bardziej elegancko i światowo. Tego typu egzemplarzy jest niemało (nietrudno zatem wybrać dla siebie coś odpowiedniego), nie kosztują więcej niż standardowe fototapety, a dzięki ich zamontowaniu możemy uniknąć nudy w czterech ścianach.

By poczuć energię płynącą ze sztuki Banksy’ego!

Banksy to postać niezwykła. Specyficzny niezwykle artysta bardzo dbający o własną anonimowość, który do swoich dzieł przemyca sporo treści, które można byłoby określić mianem socjologicznych. Antywojenny wymiar tego, co proponuje, to dla wielu najważniejsza zaleta jego twórczości.

Producenci dekoracji naściennych proponują swoim klientom sporo modeli powiązanych bezpośrednio z twórczością tego artysty. Oznacza to w praktyce, że bez problemu znaleźć możemy dla siebie dokładnie takie egzemplarze, jakich poszukiwaliśmy. Gdy uda nam się dobrać je idealnie zarówno do stylu, jak i kolorystyki naszej przestrzeni, na pewno staną się taką ozdobą, która świetnie wkomponuje się w całość pomieszczenia, dając ciekawe efekty wizualne.

Dla wielbicieli stonowanych ozdób naściennych przygotowano fototapety klasyczne, takie, które pozwalają na podziwianie jednego działa artysty. Jednak ci, którzy lubią, gdy na ich ścianach „dzieje się” wiele, z pewnością wybiorą bajecznie kolorowe, pełne dynamiki i ekspresyjne kolaże, które z pewnością staną się głównym elementem dekoracyjnym danej przestrzeni.

Taka ozdoba naścienna na pewno Ci się nie znudzi!

Jeżeli szukamy dla siebie idealnej naściennej dekoracji, możemy oczywiście zdecydować  się na zakup fototapety ukazującej urokliwy widoczek, bukiet kwiatów, psy czy znane budynki. Można jednak pójść o krok dalej, fundując sobie niemałą dawkę sztuki i tym samym sprawiając, że pomieszczenie zyska jeszcze więcej. Na fototapetysklep.pl znaleźć można szereg ciekawych egzemplarzy, w których sztuka gra główną rolę.

W jakich wnętrzach warto je zamontować? świetnie będą się komponowały w pokoju dziennym, który przez wielu nazywany jest sercem domu czy mieszkania. Dodajmy, że pełni on także funkcję reprezentacyjną, to do niego bowiem zapraszamy gości. Jeśli lubimy na co dzień obcować ze sztuką, zafundujmy sobie tego typu egzemplarz w sypialni, a na pewno po przebudzeniu będziemy mieć świetny nastrój. Dobrym pomysłem na umiejscowienie takiej fototapety jest też na pewno gabinet. Jeżeli możemy pozwolić sobie na pracę wykonywaną z domu, pamiętajmy o tym, że odpowiednie udekorowanie tej przestrzeni ma niebagatelne znacznie dla naszego samopoczucia. Fani sztuki Banksy’ego jak najbardziej powinni sobie na taką właśnie opcję pozwolić!