Instrukcja użytkowania soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe pod wieloma względami wygrywają z tradycyjnymi okularami. Nie reagują one na czynniki atmosferyczne, a jednocześnie umożliwiają prowadzenie aktywnego stylu życia, włączając w to sporty ekstremalne. Jest jednak coś, co powstrzymuje wiele osób przed używaniem soczewek. Ich zakładanie i zdejmowanie wydają się im być skomplikowaną i nieprzyjemną czynnością. Choć początki nie są łatwe, bardzo szybko można nauczyć się użytkowania soczek. Warto spróbować!

Zakładanie soczewek

Zanim przystąpisz do zakładania soczewek, umyj dokładnie ręce i osusz je. Następnie umieść soczewkę na czubku palca, skieruj ją w stronę światła i sprawdź, czy nie wygięła się na zewnątrz. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz przystąpić do jej zakładania. Przytrzymaj górną powieką za pomocą palców wolnej ręki. Zbliż drugą rękę do oka. Na jednym palcu masz soczewkę, którą za chwilę nałożysz. Pozostałe palce użyj do potrzymania dolnej powieki. Skieruj wzrok do góry i nałóż soczewkę. Następnie zamknij oko, aby soczewka mogła dopasować się do gałki ocznej.

Zdejmowanie soczewek

Również przed zdjęciem soczewek bardzo ważne jest, aby umyć i osuszyć ręce. Następnie skieruj wzrok ku górze, równocześnie przytrzymując dolną powieką za pomocą środkowego palca. Potem zbliż palec wskazujący do oka, aby dotknął dolnej warstwy soczewki. Zsuń soczewkę w dół na białą część oka. Teraz możesz ją zdjąć za pomocą palca wskazującego i kciuka. Jeśli jest to soczewka wielokrotnego użytku, nie zapomnij o tym, aby ją wyczyścić i umieścić w odpowiednim pojemniku.

Łatwiejsze posługiwanie się soczewkami

Aby posługiwanie się soczewkami było łatwiejsze, sięgnij po produkt dobrej jakości, na przykład marki Acuvue. Firma zastosowała kilka rozwiązań, które są bardzo pomocne. Ich soczewki mają jasnoniebieskie zabarwienie, dzięki czemu są lepiej widoczne w pudełku. Z chwilą nałożenia na oko pozostają jednak przezroczyste! Bez problemu sprawdzisz także ich krawędzie przed założeniem. Jeśli mają kształt miseczki o prostych krawędziach – wszystko jest w porządku. Jeśli jednak krawędź jest wywinięta, musisz odwrócić soczewkę. Więcej o sposobie zakładania soczewek znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

Zakładanie i zdejmowanie soczewek wcale nie jest trudne. Wymaga jednak wprawy i treningu. Najtrudniej jest się przełamać i po prostu spróbować. Szybko można się przyzwyczaić do ich stosowania. Posługiwanie się nimi wcale nie musi zabierać dużo czasu i uwagi. W końcu trening czyni mistrza!