Jack Nasher – Jak rozpoznać kłamcę?

Już sam tytuł wzbudza u czytelnika zainteresowania tą pozycją, bo przecież któż by nie chciał nauczyć się rozpoznawać kłamcę? Ponadto po przeczytaniu wzmianki o autorze tejże książki nie można oprzeć się wielkiemu pragnieniu sięgnięcia po nią. Na odwrocie można przeczytać: „Dr lord Jack Nasher – Awakemian – psycholog biznesu, prawnik, wykładowca na uniwersytecie oksfordzkim oraz członek Society of Personality and Social Psycholoy.” Taki opis działa jak płachta na byka ludziom, którzy interesują się choć w najmniejszym stopniu psychologią. Tylko pojawia się także jeden haczyk z tym związany. Jeśli sięga po nią człowiek choć trochę zainteresowany zagadnieniem, to nie odkryje w niej nadzwyczaj ciekawych porad. Jednak warto ją przeczytać chociaż dla interesujących wzmianek dotyczących badań naukowych i ciekawostek z dziedziny psychologii.

Po przeczytaniu książki nie staniesz się ludzkim wykrywaczem kłamstw, jak zapewnia Cię wydawca na odwrocie. Po prostu poszerzysz swoją wiedzę. A aby choć w najmniejszym stopniu móc rozpoznawać kłamcę, musisz włożyć to więcej wysiłku niż tylko przeczytanie książki.

Podsumowując, książka jest ciekawa i czyta się ją jednym tchem, kartki szybko się przewracają, to pozycja na kilka wieczorów, podczas których nie trzeba wytężać zbytnio umysłu.