Kilka słów o foliach termotransferowych

Folie termotransferowe to szeroka grupa specjalnych materiałów, służących do aplikacji na odzież i różne elementy wyposażenia, a także na innego rodzaju akcesoria, takie jak kubki czy opakowania z kartonu. Przy ich pomocy można nanosić nadruki, logotypy i napisy na różne podłoża, takie jak tkaniny, papier, karton czy folie. Transfery to ważne elementy, służące do umieszczania treści reklamowych, takich jak logo firmy, hasło promocyjne, kody kreskowe czy inna, atrakcyjnie zaprojektowana grafika.

Jakie mogą być rodzaje folii termotransferowych?

Produkty tego typu mogą być wykonane z różnych tworzyw. Te wykonane z wosku przeznaczone są do personalizacji etykiet papierowych, które mogą być powlekane lub nie. Transfer może być także wykonany z materiałów mieszanych, takich jak żywica i wosk. Ten rodzaj folii służy do znakowania etykiet z papieru lub niektórych tworzyw syntetycznych. Folia z samej żywicy świetnie się sprawdzi do znakowania powlekanych i niepowlekanych etykiet papierowych i wykonanych z materiałów syntetycznych, takich jak PET, PP, PE, PVC. Rynek oferuje jeszcze taśmy do tłoczeń wykorzystywane do zadruku min. skóry, nylonu, winylu. Wyróżnić jeszcze można folie termotransferowe odblaskowe i matowe, które odgrywają bardzo ważną w produkcji różnego rodzaju odzieży ochronnej i roboczej.

Folie termotransferowe, odblaskowe – dlaczego są takie ważne?

Transfery odblaskowe to specjalne materiały, które wykorzystywane są do produkcji odzieży dla służb mundurowych, takich jak straż pożarna, wojsko, policja, straż miejska i służby medyczne. Tego rodzaju akcesoria są także nieodzownym elementem odzieży pieszych, rowerzystów, sportowców, pracowników drogowych i magazynowych oraz wielu innych zawodów, ponieważ zapewniają doskonałą widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych. Folie odblaskowe dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do specyfiki danej branży. Transfery elastyczne i ognioodporne to specjalna grupa produktów, przeznaczonych do bardziej wymagającej odzieży.

Folia termotransferowa matowa – czym się charakteryzuje?

Ten rodzaj folii świetnie się sprawdza w celach reklamowych. Transfer wycinany może być w różne kształty przy użyciu plotera tnącego. Nadruk zwany fleksem umieszcza się na kurtkach, kamizelkach, koszulach, bluzach i spodniach i najczęściej zawiera treści reklamowe, takie jak logo firmy, jej dane teleadresowe lub inną, wybraną grafikę.
Zarówno transfery odblaskowe, jak i matowe cechuje wysoka wytrzymałość, trwałość i efektowny wygląd.