Tampon czy podpaska, czyli o higienie na wakacjach

Pakując kosmetyczkę na wakacje, nie zapomnij o środkach higienicznych zabezpieczających Twoją bieliznę w trakcie okresu. Zastanawiając się, jakie będą najodpowiedniejsze: tampon czy podpaska, powinnaś wziąć pod uwagę charakter Twoich wakacji, ale też indywidualne upodobania.

Tampon czy podpaska na wakacyjne wędrówki

Wiele kobiet nie lubi spędzać wakacji leżąc bezczynnie na plaży, ale preferuje bardziej aktywny wypoczynek. Decydując się na wyjazd na górskie szlaki czy w egzotyczne zakątki, warto abyś rozważyła zabranie ze sobą takich środków higienicznych, jak tampon z aplikatorem. W przypadku przemierzania długich szlaków w trakcie wakacyjnych wędrówek nigdy nie jesteś pewna, w jakiej sytuacji będziesz musiała zmieniać tampon. Nawet w najmniej higienicznej łazience czy na szlaku, zadbaj o czystość dłoni, przecierając je wcześniej wilgotną chusteczką lub stosując płyn do dezynfekcji. Tampon na wakacje z aplikatorem pozwoli Ci bezpiecznie i w pełni higienicznie wsunąć go do środka pochwy, umieszczając w odpowiednim miejscu i nie powodując przedostania się jakichkolwiek bakterii w okolice intymne.

Komfort w trakcie letniego wypoczynku

Jeśli wybierasz się na wakacje do egzotycznego kurortu i martwisz się, że w trakcie Twojego urlopu dostaniesz okresu, co uniemożliwi Ci korzystanie z kąpieli, wybór odpowiednich środków higienicznych rozwiąże Twój problem. W przypadku chęci korzystania z kąpieli w ciepłym morzu, wybór: tampon a podpaska, zdecydowanie przeważa na rzecz tego pierwszego. Miesiączka nie musi być przeszkodą w lecie. Tampony dzięki chłonnym materiałom, z których zostały wykonane, zatrzymują krew u jej ujścia i kierują ją w górę i do środka, co skutecznie zapobiega jej wydostawaniu się na zewnątrz.

Dla wielu kobiet istotną zaletą używania tamponów, zwłaszcza latem, jest nie tylko komfort ich noszenia, ale przede wszystkim zapobieganie wydostawaniu się krwi na zewnątrz, jak dzieje się w przypadku podpaski. Upał sprzyja powstawaniu mało przyjemnego zapachu w trakcie noszenia podpaski. Tampony nie dopuszczają do tego, stając się dyskretnym wsparciem dla każdej kobiety latem, kiedy chce ona założyć obcisłe, lżejsze ubrania.

Jakie tampony wybrać na wakacje?

Jeśli jesteś świadoma swojego ciała, doskonale wiesz, jak dużo krwi miesięcznej pojawia się w kolejne dni okresu. Zazwyczaj dwa pierwsze dni to bardzo obfity jej upływ, który słabnie pod koniec miesiączki. Warto więc przygotować się do nich w trakcie wyjazdu wakacyjnego, pakując do kosmetyczki tampony o różnych klasach chłonności, tym bardziej że są one dostępne w wygodnych, kompaktowych opakowaniach. Tampony o.b.® ProComfort™ dostępne są w wersjach od Mini – na ostatnie dni miesiączki, kiedy krwawienie jest już skąpe, po Super Plus – idealnie zabezpieczające w trakcie pierwszych dni, nawet przy bardzo dużym upływie krwi. Pamiętaj jedynie, że możesz bezpiecznie pozostawić je w pochwie na maksymalnie 8 godzin i zadbaj o niezbędną higienę w trakcie aplikacji oraz wyjmowania tamponu, ciesząc się wakacjami.