Trampoliny – zabawa dla całej rodziny

Trampoliny od co najmniej kilku lat są prawdziwym hitem, któremu ulegli nie tylko najmłodsi. To co dawniej kojarzyło się z morderczym treningiem i akrobacjami wyczynowych sportowców z biegiem czasu przeistoczyło się w doskonałą zabawę. Kontrolowane skoki to nie tylko ruch i uśmiech, ale też endorfiny pojawiające się wraz z każdą kolejną ewolucją. Co ważne, trampoliny mogą oferować, i oferują, wiele więcej.

Dla ducha i ciała

Skoki na trampolinie błyskawicznie wyzwalają hormony szczęścia. Endorfiny i zmniejszony poziom hormonu stresu to nie wszystko. Akrobacje na trampolinie ponadto zwiększają poziom natlenienia krwi, poprawiając tym samym krążenie. Skoki to znacznie skuteczniejsza metoda niż choćby jogging zarówno w dotlenianiu organizmu, jak również w eliminowaniu zbędnych kilogramów.

Trampoliny szczególnie polecane są osobom otyłym i z nadwagą. Kiedy bieganie nie jest wskazane ze względu na możliwość uszkodzenia chrząstek stawowych, skoki na miękkim podłożu eliminują ryzyko kontuzji wynikających z przeciążeń. Co istotne, podczas korzystania z trampoliny angażowanych jest większa liczba mięśni niż podczas biegania przy zbliżonym stopniu wysiłku i trudności.

Kolejną zaletą akrobacji to polepszenie ogólnej koordynacji oraz zwiększenie gibkości. Stąd skoki na trampolinie polecane są między innymi seniorom i innym osobom mającym kłopoty z utrzymaniem równowagi. Z pozoru niewinna zabawa pozytywnie oddziałuje na odbieranie bodźców wewnętrznych, zmniejszając ryzyko upadków i kontuzji.

Osiągnięcie prawidłowej postawy także jest łatwiejsze dzięki ćwiczeniom na trampolinie. Podczas skakania do pracy zmuszane są na ogół bezczynne grupy mięśniowe odpowiadające za utrzymanie prawidłowej sylwetki. Żeby pracowały, trzeba je napinać, co nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Oczywiście podczas ewolucji na miękkiej trampolinie skakanie zmusza mięśnie do szybkich ruchów w sposób niezauważalny. Jest więc trampolina polecana także osobom, które dużo czasu spędzają w jednej pozycji (choćby siedząc przy biurku).

Dla całej rodziny

Sprzyjające zdrowym nawykom akrobacje na trampolinie są dobrą okazją do rodzinnej zabawy bez względu na wiek, ogólny poziom sprawności ruchowej czy wagę uczestników. Możliwość spędzania czasu w gronie najbliższych przy jednoczesnych walorach zdrowotnych to ogromna zaleta. Niepozorne skoki na trampolinie mają mnóstwo mocy. Aby ją wykorzystać, wystarczy zamówić trampolinę i wstawić ją choćby do ogrodu. Są też modele mieszczące się w domu czy w mieszkaniu. Okrągłe czy prostokątne warto obejrzeć, sprawdzając link https://happyhop.pl/product-category/trampoliny-profesjonalne/.