Ujęcia z lotu ptaka na wyciągnięcie ręki

Nowoczesne technologie pozwalają dzisiaj na znaczne zmniejszenie kosztów wykonywania z lotu ptaka wyjątkowych i malowniczych zdjęć czy też filmów. Drony, bo o nich mowa, zyskują w ostatnim czasie na popularności. Ich niewątpliwą zaletą jest wysoka jakość tworzonych ujęć. Zdjęcia z powietrza robione za pomocą drona robią niesamowite wrażenie, przez co są wykorzystywane do różnych celów – na przykład tworzenia fotorelacji z rozmaitych wydarzeń, „podglądania” przyrody czy też tworzenia filmów do celów marketingowych.

Gwarancja najwyższej jakości ujęć

Zdjęcia z drona to przede wszystkim ujęcia o bardzo dobrej ostrości. Dzięki stabilizatorom kamery zamieszczonych w bezzałogowych statkach powietrznych możliwe jest wykonywanie zdjęć w najwyższej jakości. Ponadto drony mają możliwość zatrzymania się na pewien czas i na pożądanej wysokości, co pozwala osiągnąć wyjątkowe efekty wizualne.

Bezzałogowe statki powietrzne są wyposażone w nowoczesną optykę, dzięki której możliwe jest śledzenie obrazu na żywo – filmowanie w rozdzielczości 4K lub robienie zdjęć na matrycach o rozdzielczości ponad 20 milionów pikseli i czułości dostosowanej do każdego rodzaju warunkach pogodowych. Dodatkowo drony umożliwiają zastosowanie różnych filtrów optycznych. Bezzałogowe statki powietrzne umożliwiają w sposób bardzo elastyczny wybierać pułap, z jakiego robione są zdjęcia czy tworzone nagranie wideo – może to być nawet wysokość z 300 m. W związku z tym ujęcia z loty ptaka zarejestrowane przez drony są niezwykle efektowne i najwyższej jakości.

Zdjęcia z drona – mnogość zastosowań

Bez wątpienia ujęcia z lotu ptaka są niezwykle efektowne między innymi dzięki szerokiej perspektywie. W związku z czym filmy i zdjęcia z powietrza są wykorzystywane do różnych celów.

Idealnie sprawdzą się do udokumentowania rozmaitych uroczystości czy eventów, takich jak:

– uroczystości ślubne;
– koncerty,
– konferencje,
– imprezy firmowe,
– wydarzenia sportowe

Ujęcia z lotu ptaka wykonywane za pomocą dronów są też doskonałym materiałem do tworzenia skutecznych materiałów promocyjnych – spotów reklamowych, zwiastunów, klipów do mediów społecznościowych czy fotorelacji.

Dzięki temu, że drony mogą zostać wyposażone w specjalistyczny sprzęt pomiarowy, skaner 3D czy choćby odbiornik GPS RTK, to znajdują one szerokie zastosowanie w geodezji, budownictwie czy innowacyjnych projektach badawczych. Bezzałogowe statki powietrzne mogą być wykorzystywane do inspekcji przemysłowych oraz przygotowania dokumentacji techniczno-badawczej.