Dlaczego wciąż warto uczyć się angielskiego?

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego? W naszym zglobalizowanym świecie zadawanie tego pytania jest niemalże bezsensowne. W końcu język angielski stał się nieodzownym elementem zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Niemniej jednak jeśli uczysz się angielskiego wyłącznie z poczucia obowiązku, to nie jest to zbyt motywujące. W rzeczywistości istnieje wiele lepszych powodów, aby zacząć naukę angielskiego.

330 milionów powodów, dla których warto uczyć się angielskiego

Język angielski jest używany w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Oznacza to, że język ten ma około 330 milionów rodzimych użytkowników. Pamiętaj też, że jeżeli nie masz zbyt dużo czasu, aby uczęszczać na kurs językowy stacjonarnie, w dzisiejszych czasach nauka angielskiego online jest bardzo popularna.

Zapisz się na angielski online już dziś!

Jeśli duża liczba native speakerów Cię nie przekonuje, angielski jest również drugim językiem w ponad 50 innych krajach i, w zależności od szacunków, ma nawet 1,5 miliarda drugich użytkowników. Nawet w krajach, w których angielski nie jest oficjalnym drugim językiem, prawdopodobnie osiągniesz więcej, jeśli inne języki już Cię zawiodły — czy to na wakacjach, w pracy w międzynarodowej firmie, czy po prostu przy czytaniu instrukcji obsługi.

Nauka angielskiego online pozwoli Ci cieszyć się oglądaniem filmów i seriali w oryginale!

Większość filmów i piosenek w dzisiejszych czasach jest produkowana w języku angielskim. Gwarantujemy, że znacznie bardziej docenicie kreacje aktorskie w oryginale! Miłośnicy muzyki, filmu i literatury mają równie wiele dobrych powodów do nauki angielskiego, jak dobrych piosenek, filmów, książek i wierszy! Jako efekt uboczny, dominacja anglojęzycznego świata mediów oznacza, że masz niemal nieograniczony wybór materiałów do nauki: filmy i seriale, muzyka, (audio)książki, aplikacje, instrukcje obsługi, broszury informacyjne w muzeach, butelki szamponów… Właściwie trudno znaleźć cokolwiek drukowanego lub wydrukowanego, na czym nie byłoby angielskiego słowa; lub urządzenia, którego nie można przełączyć na angielski. Warto dodać, że angielski to także język technologii i internetu.

Znajomość języka angielskiego gwarantuje lepsze perspektywy pracy

Z angielskim możesz pracować zdalnie w niemalże każdym kraju, a ponieważ branża technologiczna i start-upowa jest zdominowana przez język angielski, istnieje wiele nowych, ekscytujących miejsc pracy otwartych dla ciebie.

Nie da się ukryć, że znajomość języka angielskiego to same plusy. Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na kurs!