Funkcjonalność poduszek antywstrząsowych dla dzieci

Firmy produkujące akcesoria dla dzieci prześcigają się w pomysłach i co rusz wprowadzają na rynek nowe produkty, które mają być niezastąpioną pomocą przy wychowywaniu dziecka, a także samemu maluchowi uprzyjemniać czas dzieciństwa i wspierać jego rozwój. Niektóre te pomysły rzeczywiście zasługują na zainteresowanie, ale większość z nich to kolejne, mało przydatne gadżety. Jednak są wśród nich perełki, które bez wahania można polecić. Jedną z nich jest poduszka antywstrząsowa dla dzieci.

Najważniejsze funkcje motylkowej poduszki

Poduszki antywstrząsowe mają specyficzny kształt i wyglądem przypominają skrzydła motyla. To właśnie ze względu na tę wyjątkową formę powszechnie nazywa się je motylkowymi. Przyciągają uwagę ponieważ są niezwykle kolorowe, wykonane z mięciutkich, przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka materiałów. Choć prezentują się wyjątkowo efektownie, to jednak nie ich wygląd jest najważniejszy, a funkcje, jakie tego rodzaju poduszeczka ma pełnić. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie maluszkowi najwyższego komfortu i podniesienia poziomu jego bezpieczeństwa podczas spacerów w wózku, a także w czasie podróży w nosidełku czy też foteliku samochodowym.

Bezpieczeństwo, komfort i wygoda

Poduszka motylek to produkt dedykowany najmłodszym maluchom i z powodzeniem może być stosowany już u noworodków. To przede wszystkim z myślą o nich został zaprojektowany. Podusia kształtem przypomina motyla. Głowę maluszka układa się pomiędzy jego skrzydłami, w miejscu specjalnie do tego wyprofilowanym. Konstrukcja poduszki zapewnia odpowiednie jej ułożenie i efektywnie zapobiega opadaniu i przekrzywianiu główki dziecka. W takiej pozycji noworodek jest nie tylko bezpieczniejszy, ale przede wszystkim ma zapewniony optymalny komfort i wygodę. Funkcją motylka jest także eliminowanie wstrząsów oraz wszelkiego rodzaju wibracji, jakie powstają w czasie spacerów w wózku, jak również podczas transportu samochodem czy innymi środkami komunikacji.

Podpora i stabilizacja

Poduszka antywstrząsowa nie tylko znajduje zastosowanie podczas spacerów i w czasie transportu malucha. Okazuje się, że świetnie sprawdza się też przy innych okazjach. Będzie niezastąpiona podczas snu dziecka w kołysce, skutecznie redukując nieprzyjemne dla niego wibracje. Każda mama doceni także jej walory podczas karmienia. Używając motylka w czasie podawania pokarmu uzyskujemy bowiem doskonałą stabilizację dla główki maluszka, który czuje się w tej pozycji bardziej komfortowo. Poduszka stanowi również nieocenioną podporę dla mamy, dając jej większe poczucie pewności podczas podtrzymywania dziecka.