Silniki elektryczne – firmy ABB

Silniki elektryczne to urządzenia elektryczne, których zadaniem jest zamiana energii elektrycznej na energię mechaniczną. Stanowią one szeroką grupę maszyn o różnorodnej budowie, które są istotnym elementem wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Silniki elektryczne wykorzystywane są na szeroką skalę zarówno w zastosowaniach przemysłowych, komunikacyjnych jak i w gospodarstwach domowych. Jak wybrać właściwe silniki elektryczne i gdzie znajdują one swoje zastosowanie? Wyjaśniamy w tym artykule.

Silnik elektryczny – jaki wybrać?

Na rynku dostępna jest szeroka gama różnorodnych silników elektrycznych charakteryzują się odmiennymi parametrami technicznymi i przeznaczeniem. Wybór optymalnego rozwiązania do konkretnych aplikacji przemysłowych wymaga uwzględnienia czynników, takich jak jego zastosowanie, wymagania mechaniczne, warunki pracy i specyficzne wymagania stawiane przez warunki eksploatacji danego silnika elektrycznego. Szeroką portfolio silników oraz generatorów niskiego i średniego napięcia w różnego rodzaju osłonach posiada firma ABB. Poszukując odpowiedniego silnika elektrycznego warto sprawdzić jej ofertę.

Silniki elektryczne firmy ABB – dlaczego warto?

Silniki elektryczne oferowane przez firmę ABB to certyfikowane produkty o prostej i wytrzymałej konstrukcji modułowej, które są zgodne z większością norm i regulacji dotyczących tego rodzaju urządzeń. Proponowane przez firmę ABB rozwiązania to wysokiej jakości elementy elektryczne powstałe przy zastosowaniu najlepszych materiałów konstrukcyjnych oraz innowacyjnych technologii. Pozwala to na uzyskanie silników elektrycznych o wysokiej sprawności i wydajności. Charakteryzują się one także wysoką niezawodnością oraz pozwalają na oszczędność energii w nawet najbardziej wymagających warunkach eksploatacji.

Produkty firmy ABB, takie jak silniki elektryczne oraz generatory napięcia dostępne są w sklepu internetowego COMEL, którego oferta obejmuje szeroką gamę produktów elektrycznych. Pozwala to na kompleksowe zaopatrzenie przemysłu w wysokiej jakości urządzenia i elementy elektryczne. Więcej o ofercie sklepu internetowego COMEL można znaleźć pod adresem https://abc-automatyka.pl/pl/c/Silniki/488.

Zastosowanie silników elektrycznych – gdzie są wykorzystywane?
Silniki elektryczne dostępne na rynku to szeroka gama rozwiązań o wysokich parametrach technicznych, które z powodzeniem mogą być stosowane do różnego rodzaju zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. Silniki elektryczne wykorzystywane są w wielu maszynach i urządzeniach przemysłowych, takich jak frezarki, szlifierki, klimatyzacje, pompy, wentylatory, wyciągarki, kompleksowe linie produkcyjne i wiele innych urządzeń.